Často kladené otázky

Zde najdete odpovědi na otázky se kterými se často setkáváme. Pokud zde odpověď na Vaši otázku nenajdete, neváhejte nás kontaktovat!

Když se zapomenou odepnout od motocyklu, aktivuje se airbag?

Pro aktivaci airbagu je potřeba vyvinout sílu v tahu odpovídající 30kg. Běžné slezení z motorky airbag neaktivuje, jezdec je spíše "zastaven". Samozřejmě doporučujeme se odepnout dříve, než si vesta řekne sama.

Mohu po pádu vestu znovu použít?

Ve většině případů je možné airbag zabalit zpět do vesty, vyměnit CO2 cartridge a vestu jednoduše připravit pro další použití.

Je však nezbytně nutné vestu a airbag dobře zkontrolovat jestli není někde obal proražený nebo prodřený. Po odšroubování CO2 cartridge je možné airbag nafouknout běžným vzduchem a ověřit tak jeho těsnost.

Před namontováním nove CO2 cartridge důkladně zkontrolujte její držák na případné praskliny, stržený závit a další možné defekty.

Držák CO2 a jeho komponenty je možné objednat samostatně jako náhradní díly, není tedy třeba měnit celou vestu.

Je zabalení nafouklého airbagu a příprava vesty složité?

Po důkladné kontrole vesty a horního obalu airbagu je zabalení a příprava vesty otázkou několika málo minut. Je naprosto důležité, aby byl airbag skládán jako harmonika, nikoliv smotán do roličky.

Zdokumentovali jsme pro Vás krok za krokem složení a přípravu vesty RS-1, galerii naleznete zde

Jaká je životnost vesty?

Životnost vesty závisí na způsobu a četnosti jejího používání. Jak často je vystavena teplu, vodě, atd. Výrobce udává životnost minimálně 5 let při standardním používání. Vesta se musí po 3 letech překontrolovat - airbag je třeba nafouknout a ověřit jeho těsnost. Tento test je pak doporučeno udělat každý následující rok po uplynutí prvních tří let.

Mohu vestu prát, jak mám odstranit nečistoty?

Nečistoty z vesty je možné odstranit mokrou utěrkou, případně lehkým postříkáním vodou. Držák CO2 cartridge důkladně chraňte před vniknutím vody do spouštěcího mechanismu a jeho vnitřních částí.

V žádném případě nečistěte vestu chemickými prostředky a nikdy vestu neponořujte do vody.

Některé modely vest umožňují vymontování vnitřňího systému airbagu, nezkoušejte to ale sami a obraťte se na nás!

Nepromoky a vesta, jak v jakém pořadí je obléci?

V případě špatného počasí a potřeby obléci si nepromok nebo nějaký jiný ochranný prvek před deštěm nechávejte vestu vždy na vrchu.

Kombinace nepromoku od Scott a vesty je k vidění zde

Kontaktujte nás

Nenašli jste zde odpovědi na Vaše otázky? Neváhejte nás kontaktovat!

;